Call to us
Scroll top
Emailodlotowetorby@odlotowetorby.pl Phone726 54 54 54

Clock8:00 – 16:00

od poniedziałku do piątku

Metody znakowania

Sublimacja

Sublimacja

Technika znakowania jasnych materiałów poliestrowych. Druk sublimacyjny jest techniką znakowania wykorzystującą zjawisko sublimacji. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia specjalne atramenty sublimacyjne na trwałe wnikają w strukturę materiału, dzięki czemu nadruk jest niewyczuwalny i bardzo odporny. Nadruk dokładnie odzwierciedla wielokolorowe grafiki z przejściami tonalnymi. Istotnym atutem są żywe i soczyste kolory.

Brak możliwości wykonania poddruku umożliwia znakowanie tylko białych i jasnych poliestrów. Nadruk sublimacyjny jest najtrwalszą metodą znakowania tkanin, dzięki czemu nadruk nie traci na jakości nawet po wielu praniach zachowując intensywność kolorów.

Zalety:
- Pełnolokolorowa gama kolorów (CMYK)
- Trwałe i intensywne kolory
- Bardzo odporny i niewyczuwalny nadruk

Druk DTG

Druk DTG

Innowacyjna technologia cyfrowego znakowania bawełnianych tkanin. Nadruk DTG ( Direct to Garment ) wykonywany jest bezpośrednio na tkaninie, a następnie utrwalany wysoką temperaturą. Wykonanie nadruku technologią DTG umożliwia wykonanie personalizowanych projektów.

Istotnym atutem jest możliwość wykonania pełnokolorowego nadruku, również z przejściami tonalnymi, a ilość kolorów nie wpływa na cenę znakowania. Wykonanie białego poddruku umożliwia znakowanie każdego koloru odzieży bawełnianej. Wykorzystywane atramenty są certyfikowane przez firmę Oeko-Tex Eco-Passport.

Zalety:
- Opłacalny już przy małych nakładach
- Pełnokolorowy nadruk – full color ( CMYK )
- Możliwość personalizacji i odwzorowania gradientów

Sitodruk

Sitodruk

Najpopularniejsza technika znakowania bawełnianych toreb. Doskonale nadaje się również do znakowania innych materiałów. Technologia znakowania polegająca na przeciśnięciu specjalnej farby na produkt przez wcześniej przygotowany szablon (sito). Farba nanoszona jest bezpośrednio na produkt, następnie utrwalana temperaturą. Każdy kolor jest osobno nadrukowany, a proces przygotowania jest czasochłonny, dlatego ilość użytych kolorów w projekcie wpływa na cenę znakowania. Nadruk wykonany metodą sitodruku cechuje się wysoko trwałością i dużą intensywnością kolorów..

Zalety:
- Niska cena przy średnich i dużych nakładach
- Intensywne kolory
- Wysoka trwałość nadruku

 

Termotransfer

Metoda doskonale sprawdzająca się do znakowania toreb poliestrowych oraz nietypowych produktów, na których wykonanie nadruku innymi technologiami jest niemożliwe. Termotransfer jest metodą pośredniego znakowania sitodrukiem. Proces przygotowania jest taki sam jak przy sitodruku, jednak farba nanoszona jest najpierw na folię transferową, a następnie gotowy nadruk wgrzewany jest w materiał. Nadruk termotransferowy cechuje się wysoko trwałością i dużą intensywnością kolorów.

Zalety:
- Niska cena przy średnich i dużych nakładach
- Intensywne kolory
- Wysoka trwałość nadruku

Potrzebujesz fachowego wsparcia lub doradztwa?
Podaj swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie
z atrakcyjną ofertą.